ایرلاین قطار کویر

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
پیشرفت صنعت گردشگری باعث شده سالانه افراد بسیاری به نقاط مختلف ایران سفر کنند. سفر با استفاده از قطار بسیار لذت بخش بوده و یکی از بهترین روش های سفر برای خانواده ها می باشد. در کشور ایران چندین شرکت در زمینه ی حمل و نقل ریلی فعالیت می کنند، هر کدام از این شرکت ها دارای چندین قطار مختلف می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم به بررسی قطار کویر بپردازیم.
قطار کویر که مطلق به شرکت سفیر ریل آسیا، یکی از بهترین قطار های این شرکت می باشد. این شرکت در کنار قطار کویر دارای قطار های دیگری مانند قطار پرستو، سروش، غزار وانیاریل، نورالرضا، مهتاب، هستیا، غدیر، نگین و رعد تبریز می باشد. 
 
 
قطار کویر در سال 1396 با هدف توسعه صنعت گردشگری در بخش شمال غربی کشور ایران و بهبود وضعیت قطار های این منطقه، جایگزین قطار درجه دو زنجان شد، این جابجایی در تاریخ 28 اسفند انجام گشته است. گردشگران تور داخلی  لازم است بدانند که قطار کویر در واقع یک قطار اتوبوسی بوده و دارای امکانات مناسبی می باشد. قطار اتوبوسی کویر دارای 6 سالن با ظرفیت 46 نفر می باشد و در مجموع قابلیت جابه جایی 322 مسافر را دارد.
 
 
گردشگران تور لحظه آخری باید بدانند که قطار کویر صبح ها از شهر تهران به سمت زنجان حرکت کرده و بعد از ظهر از زنجان به تهران باز می گردد و مسافران را در این مسیر جابه جا می کند.
به گفته ی مدیر کل راه آهن شمال غرب کشور ایران با اضافه شدن این قطار به شبکه ریلی این منطقه، 28 رام قطار در این منطقه وجود دارد و روزانه بیش از 10 هزار مسافر تور داخلی را در مسیر های متفاوت جابه جا می کنند. از مسیر های اصلی شبکه ریلی شمال غرب می توان به مسیر تهران به تبریز، تهران به زنجان، تهران به مراغه، تهران به میانه و تهران به قزوین اشاره کرد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره قطار کویر

نگار مهر 1397
قطار کویر رو تا به حال نشنیدم مسیر هایی که میره چه مسیر هایست؟

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۴
۹ بهمن - ۱۷ بهمن
معراج
تابان
۳,۲۴۰,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۴
۸ بهمن - ۱۲ بهمن
زاگرس
آتا
۳,۰۹۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۴ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

تور کیش ۹ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
کیش ایر
کاسپین
۲,۶۷۰,۰۰۰

تور کیش ۲۶ و ۲۷ بهمن ویژه تعطیلات
۳
۲۷ بهمن - ۳۰ بهمن
تابان
ایران ایر تور
۳,۲۱۵,۰۰۰

تور قشم بهمن ۱۴۰۰
۳
۱۰ بهمن - ۱۷ بهمن
تابان
آتا
۲,۶۹۰,۰۰۰

تور کیش ۲۳ و ۲۹ بهمن
۳
۲۹ بهمن - ۲ اسفند
تابان
ایران ایر تور
۳,۷۰۰,۰۰۰

تور قشم ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
زاگرس
۲,۴۳۵,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۹ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
آسمان
کاسپین
۱,۶۳۰,۰۰۰

تور قشم ۱۲ و ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
آتا
تابان
۲,۵۷۵,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 68 کاربران به قطار کویر