امتیاز 5 از 5 | از بین 69 امتیاز دهنده به قطار اتوبوسی ماهان

قطار اتوبوسی ماهان

یکی از وسایل نقلیه ای که می توان با آن سفر کرد قطار می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و می تواند سفری لذت بخش را رقم بزند، این وسیله نقلیه برای بسیاری از افراد یاد آور خاطرات کودکی است. در سال های اخیر نسل جدیدی از قطارها به وجود آمده اند که با عنوان قطارهای اتوبوسی شناخته می شوند، قطار اتوبوسی به آن دسته از قطارها اطلاق می شود که در آن ها خبری از کوپه و اتاقک نیست و تمام مسافران در یک واگن مستقر می شوند، فضای داخلی این قطارها درست مانند اتوبوس است و به همین سبب قطار اتوبوسی نام گرفته اند.

 

قطار اتوبوسی ماهان


شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که آیا این قطارها طرفدار دارند؟ بله، به سبب اینکه این قطارها از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب هستند و برای کسانی که قدرت مالی استفاده از قطارهای کوپه ای را ندارند و یا خدمات و کیفیت قطار برایشان فرقی ندارد و قصدشان تنها رسیدن به مقصد می باشد، مناسب است. یکی از شرکت هایی که اقدام به ایجاد قطارهای اتوبوسی کرده است، شرکت ماهان می باشد که طرفداران بسیاری دارد و مسافران اگر بخواهند با این قطارها سفر کنند قطارهای اتوبوسی ماهان را ترجیح می دهند.
قطارهای اتوبوسی ماهان دارای 10 واگن می باشد و سه ستاره هستند و به دلیل این که مسیرهای کوتاهی را طی می کنند صندلی های آن امکان تخت خواب شو ندارد، واگن های این قطارها ظرفیت های متفاوتی دارند و عموما به صورت ظرفیت های 24 نفره، 60 نفره، 66 نفره و 72 نفره در نظر گرفته شده اند، در هر واگن این قطار دو سرویس بهداشتی قرار گرفته و یک کوپه برای سرویس دهی مهمانداران، همچنین این قطار از امکاناتی نظیر تهویه هوا و شیشه های دوجداره به منظور جلوگیری از صدا و گرما و سرما به داخل واگن برخوردار می باشد. علاوه بر این در واگن قطارهای اتوبوسی ماهان امکانات صوتی و تصویری نیز در نظر گرفته شده که امکان تماشای کانال های تلویزیونی را به مسافران عزیز می دهد.

 

قطار اتوبوسی


از دیگر امکانات این قطار ها می توان به پریز برق اشاره کرد، مسافران می توانند به راحتی وسایل برقی خود را شارژ نمایند و خیالشان از این بابت آسوده باشد. مسافرین این نکته را در نظر داشته باشند که برای ارائه سرویس باید در هنگام خرید این سرویس را انتخاب کنند، در غیر این صورت سفر آن ها بدون پذیرایی می باشد، لازم به ذکر است هر قطار دارای دو رستوران نیز می باشد. از مهم ترین و پر طرفدارترین مسیرهای قطار اتوبوسی ماهان، مسیر تهران مشهد آن می باشد که سالانه مسافران زیادی را در این مسیر جا به جا می کند، گردشگران تور مشهد می توانند از قطار اتوبوسی ماهان برای سفرشان به مشهد استفاده کنند و سفری خاطره انگیز داشته باشند.
 

گالری تصاویر

نظرات مردم درباره قطار اتوبوسی ماهان

علی 16 فروردین 99
0
بدترین خاطرات خودتون از سفر با قطار رو می تونید با مسافرت با قطار های اتوبوسی ماهان تجربه کنید . فاصله ۱۰ سانتی متری با مسافر جلویی صندلی ها اتوبوسی نیست و روبه روی هم قرار گرفته . سروصدای وحشتناک. صندلی های پلاستیکی سفت و غیر قابل تحمل و هزاران عیب دیگه . مینی بوس های ۵۰ سال پیش خیلی بهتر هستند
امیرحسین طبسی 9 خرداد 98
0
slm
behyad 24 آذر 97
5
عالی بود
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 26 اردیبهشت
5 شب
تابان تابان
تابان تابان
الیما گشت
26 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور کیش 26 اردیبهشت
5 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
26 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور کیش 28 و 29 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
سرزمین آریایی
29 اردیبهشت - 1 خرداد

تور قشم اردیبهشت 1400
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
قصر شایان
2 خرداد - 5 خرداد

تور مشهد 25 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور چابهار 29 اردیبهشت
3 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
29 اردیبهشت - 1 خرداد

تور قشم 26 اردیبهشت
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
26 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور کیش 26 و 27 و 28 اردیبهشت
2 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر آریا
27 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور شیراز 28 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
الیما گشت
28 اردیبهشت - 1 خرداد

تور مشهد 26 و 27 و 28 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
آرشین پرواز
26 فروردین - 31 اردیبهشت