ایرلاین قطار اتوبوسی ماهان

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

یکی از وسایل نقلیه ای که می توان با آن سفر کرد قطار می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و می تواند سفری لذت بخش را رقم بزند، این وسیله نقلیه برای بسیاری از افراد یاد آور خاطرات کودکی است. در سال های اخیر نسل جدیدی از قطارها به وجود آمده اند که با عنوان قطارهای اتوبوسی شناخته می شوند، قطار اتوبوسی به آن دسته از قطارها اطلاق می شود که در آن ها خبری از کوپه و اتاقک نیست و تمام مسافران در یک واگن مستقر می شوند، فضای داخلی این قطارها درست مانند اتوبوس است و به همین سبب قطار اتوبوسی نام گرفته اند.

 

قطار اتوبوسی ماهان


شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که آیا این قطارها طرفدار دارند؟ بله، به سبب اینکه این قطارها از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب هستند و برای کسانی که قدرت مالی استفاده از قطارهای کوپه ای را ندارند و یا خدمات و کیفیت قطار برایشان فرقی ندارد و قصدشان تنها رسیدن به مقصد می باشد، مناسب است. یکی از شرکت هایی که اقدام به ایجاد قطارهای اتوبوسی کرده است، شرکت ماهان می باشد که طرفداران بسیاری دارد و مسافران اگر بخواهند با این قطارها سفر کنند قطارهای اتوبوسی ماهان را ترجیح می دهند.
قطارهای اتوبوسی ماهان دارای 10 واگن می باشد و سه ستاره هستند و به دلیل این که مسیرهای کوتاهی را طی می کنند صندلی های آن امکان تخت خواب شو ندارد، واگن های این قطارها ظرفیت های متفاوتی دارند و عموما به صورت ظرفیت های 24 نفره، 60 نفره، 66 نفره و 72 نفره در نظر گرفته شده اند، در هر واگن این قطار دو سرویس بهداشتی قرار گرفته و یک کوپه برای سرویس دهی مهمانداران، همچنین این قطار از امکاناتی نظیر تهویه هوا و شیشه های دوجداره به منظور جلوگیری از صدا و گرما و سرما به داخل واگن برخوردار می باشد. علاوه بر این در واگن قطارهای اتوبوسی ماهان امکانات صوتی و تصویری نیز در نظر گرفته شده که امکان تماشای کانال های تلویزیونی را به مسافران عزیز می دهد.

از دیگر امکانات این قطار ها می توان به پریز برق اشاره کرد، مسافران می توانند به راحتی وسایل برقی خود را شارژ نمایند و خیالشان از این بابت آسوده باشد. مسافرین این نکته را در نظر داشته باشند که برای ارائه سرویس باید در هنگام خرید این سرویس را انتخاب کنند، در غیر این صورت سفر آن ها بدون پذیرایی می باشد، لازم به ذکر است هر قطار دارای دو رستوران نیز می باشد. از مهم ترین و پر طرفدارترین مسیرهای قطار اتوبوسی ماهان، مسیر تهران مشهد آن می باشد که سالانه مسافران زیادی را در این مسیر جا به جا می کند، گردشگران تور مشهد می توانند از قطار اتوبوسی ماهان برای سفرشان به مشهد استفاده کنند و سفری خاطره انگیز داشته باشند.
 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره قطار اتوبوسی ماهان

علی فروردین 1399
بدترین خاطرات خودتون از سفر با قطار رو می تونید با مسافرت با قطار های اتوبوسی ماهان تجربه کنید . فاصله ۱۰ سانتی متری با مسافر جلویی صندلی ها اتوبوسی نیست و روبه روی هم قرار گرفته . سروصدای وحشتناک. صندلی های پلاستیکی سفت و غیر قابل تحمل و هزاران عیب دیگه . مینی بوس های ۵۰ سال پیش خیلی بهتر هستند
امیرحسین طبسی خرداد 1398
slm
behyad آذر 1397
عالی بود

تور قشم ۹ و ۱۰ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
آتا
آتا
۲,۴۰۵,۰۰۰

تور قشم ۱۲ و ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
آتا
تابان
۲,۵۷۵,۰۰۰

تور کیش ۲۶ و ۲۷ بهمن ویژه تعطیلات
۳
۲۷ بهمن - ۳۰ بهمن
تابان
ایران ایر تور
۳,۱۹۵,۰۰۰

تور قشم ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
زاگرس
۲,۴۳۵,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
فلای پرشیا
تابان
۲,۹۹۰,۰۰۰

تور قشم بهمن ۱۴۰۰
۳
۱۰ بهمن - ۱۷ بهمن
تابان
آتا
۲,۶۹۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۹ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
آسمان
کاسپین
۱,۶۳۰,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۴
۸ بهمن - ۱۲ بهمن
زاگرس
آتا
۳,۰۹۰,۰۰۰

تور کیش ۹ و ۱۰ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۷۵۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۱۲ و ۱۳ بهمن
۲
۱۲ بهمن - ۱۵ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۵۵,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 69 کاربران به قطار اتوبوسی ماهان