ایرلاین ساها

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

ساها نام یکی از شرکت های هواپیمایی ایرانی می باشد که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، اگر قصد خرید بلیط از ایرلاین ساها را دارید در ادامه این مقاله با لحظه آخر همراه باشید تا تاریخچه، ناوگان، خدمات و حوادث این شرکت را مورد بررسی قرار دهیم.
تاریخچه:
شرکت هواپیمایی ساها در سال 1369 توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث شد و امروزه علاوه بر نیرو های ارتش به افراد غیر نظامی نیز خدمات خود را ارائه می دهد.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید ساها مخفف عبارت "سرویس ارتباط هوایی ارتش" می باشد.
در سال 2013 میلادی به علت فرسودگی ناوگان از ادامه فعالیت شرکت هواپیمایی ساها جلوگیری شد و این شرکت پس از جایگزین کردن هواپیما های جدید توانست فعالیت خود را دوباره آغاز کند.
ناوگان:
ناوگان این شرکت هواپیمایی در حال حاضر شامل دو فروند بوئینگ 737 می باشد و به وسیله این دو فروند هواپیما خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.
خدمات:
از خدماتی که شرکت هواپیمایی ساها ارائه می دهد می تواند به انجام پرواز های داخلی به مقاصدی نظیر اهواز، اصفهان، شیراز، تهران و مشهد اشاره کرد.
حوادث:
ایرلاین ساها در طول سال های فعالیت خود بارها دچار حادثه شده است که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت:
1. پرواز کیش-تهران ایرلاین ساها در سال 1384 در هنگام فرود دچار سانحه شد و به علت ترکیدن چرخ جلو به داخل رودخانه کن در انتهای باند سقوط کرد.
2. در تاریخ 18 بهمن سال 1385 هواپیمای ایرلاین ساها دچار نقص فنی در قسمت سیستم هیدرولیک شد و پس از فرود قادر به حرکت نبود و فرودگاه کیش به ناچار از یدک کش برای انتقال هواپیما به ابتدای باند استفاده کرد.
3. پرواز اهواز-تهران شرکت هواپیمایی ساها در تاریخ 12 مرداد سال 1388 به علت نقص فنی در قسمت موتور هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.
اگر قصد سفر با هریک از تور های داخلی نظیر تور اصفهان، تور شیراز، تور مشهد، تور اهواز و تور تهران را دارید می توانید بلیط خود را از ایرلاین ساها خریداری کنید.
لازم به ذکر است که فرودگاه مهرآباد فطب اصلی ایرلاین ساها می باشد.
آدرس دفتر مرکزی: تهران-خیابان آیت الله سعیدی- 65 متری فتح
شماره تماس: 66630101
شماره فکس : 66698016
ایمیل: info@sahaair.com
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 68 کاربران به ساها