ایرلاین تابان

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی نوپا در ایران شرکت هواپیمایی تابان است که دفتر مرکزی تابان در شهر مشهد قرار دارد. شرکت هواپیمایی تابان در سال 1384 توانست از سازمان هواپیمایی کشور مجوز دریافت کند و از سال 1385 پروازهای رسمی خود را شروع کرد. شرکت هواپیمایی تابان به وسیله خلبان اصغر عبدالله پور و با مشارکت منطقه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر فعالیت خود را شروع کرد. برخی از مقصدهای پروازی هواپیمایی تابان به شرح زیر می باشد:
اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)
جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)
رشت (فرودگاه سردار جنگل رشت)
شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)
تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)

همچنین شرکت هواپیمایی تابان پروازهای مختلفی به مقصد شهرها و کشورهای خارجی نیز دارد که در این بین می توان به پرواز به مسکو، استانبول، تفلیس و ایروان اشاره کرد که مسافران تور مسکو، تور استانبول، تور تفلیس و تور ایروان می توانند پروازی راحت را با هواپیما تابان تجربه کنند. در سوم بهمن ماه سال ۱۳۸۸ یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ که با حدود 160 مسافر و 13 خدمه از آبادان به مقصد مشهد پرواز کرده بود در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار سانحه آتش‌سوزی شد. این حادثه حدود 50 مصدوم داشت ولی خوشبختانه تلفات جانی به جای نگذاشت. شرکت هواپیمایی تابان حوادث دیگری نیز در طی این سال ها داشته که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
در پانزدهم بهمن ۱۳۹۰، پرواز شماره ۶۲۶۲ هواپیمایی تابان از کیش به مقصد تهران، دقایقی پس از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در شهر کیش شد.
درهشتم اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز شماره  ۶۳۵۷ هواپیمایی تابان از مسیر تهران به نجف پس از گذشت زمان یک ساعت و نیم از پرواز به دلیل نقص فنی به وجود آمده در طول مسیر مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد.
در ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵، پرواز شماره  هواپیمایی تابان ۶۲۸۹ در مسیر مشهد به تبریز پس از ترک فرودگاه مشهد در محدوده ناحیه هوایی سبزوار به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در مشهد شد.
در ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶، بروز نقص فنی در پرواز شماره ۲۶۴۵ هواپیمایی تابان در مسیر تهران به اهواز خلبان را ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد کرد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره تابان

تاژ مهر 1397
تابان فقط مسیر های داخلی پرواز داره؟

تور کیش ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
تابان
وارش
۲,۳۸۵,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۷ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۵۸۰,۰۰۰

تور قشم ۸ و ۹ و ۱۰ بهمن
۴
۹ بهمن - ۱۴ بهمن
تابان
آتا
۲,۶۱۵,۰۰۰

تور مشهد ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
زاگرس
ایران ایر تور
۱,۷۰۵,۰۰۰

تور کیش ۲۲ و ۲۵ و ۲۶ بهمن
۳
۲۲ بهمن - ۲۹ بهمن
تابان
کیش ایر
۳,۰۱۰,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
وارش
۲,۷۳۵,۰۰۰

تور قشم ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
سپهران
تابان
۳,۱۵۰,۰۰۰

تور قشم ۹ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
آتا
آتا
۲,۴۳۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۱۲ و ۱۳ بهمن
۲
۱۲ بهمن - ۱۵ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۵۵,۰۰۰

تور کیش ۷ و ۸ و ۹ بهمن
۴
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
معراج
تابان
۳,۱۵۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به تابان