ایرلاین ایر آسیا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
ایر آسیا یک شرکت هواپیمایی مالزیایی  می باشد که در شهر کوالالامپور قرار دارد و با این هدف احداث شده که پروازهای ارزان قیمت در اختیار مسافران قرار دهد. ایر آسیا به 22 کشور در جهان و 100 مقصد پرواز انجام می دهد. این ایرلاین دارای 3 نوع کلاس پروازی تجاری، ارزان و متوسط می باشد.
شرکت هواپیمایی ایر آسیا در سال 1994 احداث گردید و در سال 1996 فعالیت خود را آغاز نمود. رشد چشمگیر این شرکت از زمانی شروع شد که بدهی های این شرکت رو به افزایش بود، تا جایی که مسئولین مجبور به واگذاری این شرکت در سال 2001 به " گروه خصوصی تایم وارنز امریکا" شدند. از این سال به بعد ایر آسیا تغییرات قابل توجه ای را در برنامه کاری خود قرار داد که یکی از آن ها راه اندازی مسیرهای جدید پروازی می باشد که سوددهی بسیار خوبی را برای این ایرلاین به همراه داشت. اولین پرواز بین المللی ایر آسیا به سمت بانکوک بود و با مرور زمان اندونزی، فیلیپین، سنگاپور و ماکائو نیز به این لیست اضافه شدند.
در کلاس پروازی ارزان مسافران و توریست های تور کوالالامپور تنها در داخل کابین می توانند بار رایگان با خود به همراه داشته باشند و در غیر این صورت باید هزینه اضافی پرداخت شود. در این نوع پرواز این امکان برای گردشگران تور کوالالامپور وجود دارد که صندلی خود را انتخاب کنند، همچنین غذا نیز سرو می شود. در کلاس پروازی تجاری علاوه بر بار داخل کابین، امکان حمل 40 کیلوگرم بار رایگان وجود دارد و در کلاس پروازی متوسط این مقدار به 20 کیلوگرم کاهش می یابد.
این شرکت در ابتدا تنها از هواپیماهای بوئینگ 737-300 استفاده می کرد ولی بعد از مدتی به ایرباس 320 روی آورد. شرکت هواپیمایی ایر آسیا در هواپیما غذا و نوشیدنی های متنوعی می فروشد که این غذاها و نوشیدنی ها مطابق با قواعد دین اسلام تهیه می شوند و با پرداخت هزینه در اختیار گردشگران تور مالزی قرار می گیرد. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ایر آسیا

ربیعی مهر 1397
من دانشجو مالزی هستم هر سری میرم و میام حتما ایر آسیا رو انتخاب می کنم
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ایر آسیا