ایرلاین ایران ایر تور

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کشور ایران دارای شرکت های هواپیمایی متعددی است که ما در این مقاله قص داریم یکی از آن ها را به کاربران سایت لحظه آخر معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شرکت هواپیمایی ایران ایر تور را بهتر بشناسید.
شرکت هواپیمایی ایران ایر تور یکی از شرکت های خصوصی ایرانی می باشد که در سال 1351 توسط هواپیمایی ایران ایر یا همان ایرلاین هما راه اندازی شده است. هواپیمایی ایران ایر تور در ابتدا تنها پرواز های مربوط به تور مشهد مقدس را انجام می داد اما پس از دو سال تصمیم به گسترش تور های خود گرفت. فعالیت پروازی ایران ایر تور در سال 1371 شروع شد و شهر مشهد به عنوان مرکز عملیات پروازی این ایرلاین خصوصی انتخاب گشت تا ارتباط هوایی مشهد با 13 مرکز استان میسر شود.
در حال حاضر این شرکت هواپیمایی پرواز هایی به 19 مقصد مختلف در داخل و خارج از کشور ایران انجام می دهد که برخی از این مقاصد عبارتند از آبادان، اهواز، عراق (بغداد)، بندرعباس، بوشهر، بند چابهار، امارات متحده عربی (دبی)، اصفهان و غیره. گردشگران تور داخلی یا تور دبی می توانند بلیط خود را از این شرکت هواپیمایی خریداری کنند.
ناوگان این شرکت هواپیمایی دارای 5 فروند هواپیما MD-82-83 می باشد.
متاسفانه هواپیمایی ایران ایر تور در طول سال های فعالیت خود بار ها دچار سانحه شده است که برخی از این سانحه ها عبارتند از:
1. در تاریخ 19 بهمن سال 1371 هواپیمایی توپولوف 154 متعلق به این شرکت هواپیمایی هنگام برخاستن با یکی از هواپیما های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد که این سانحه 131 کشته به جای گذاشت.
2. در تاریخ 23 بهمن سال 1380 یکی از هواپیما های این شرکت در پرواز تهران-خرم آباد در منطقه کوهستانی به کوه برخور کرد و تمامی 119 سرنشین آن کشته شدند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ایران ایر تور

نیروانا مهر 1397
تور دبی برای دو شب ایرلاین ایران ایر تور ، تور برای دو نفر چقدر در میاد؟

تور مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
آتا
۱,۶۵۰,۰۰۰

تور کیش ۱۵ و ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
کیش ایر
۲,۷۵۵,۰۰۰

تور قشم ۱۶ بهمن
۴
۱۶ بهمن - ۲۰ بهمن
آتا
تابان
۳,۲۷۵,۰۰۰

تور مشهد ۹ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
آسمان
آتا
۱,۶۸۵,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۴ بهمن - ۱۹ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۵۹۰,۰۰۰

تور قشم ۱۲ و ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
زاگرس
زاگرس
۲,۷۶۰,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۴ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
وارش
۲,۵۹۰,۰۰۰

تور مشهد ۹ بهمن
۲
۹ بهمن - ۱۱ بهمن
تابان
آتا
۱,۷۵۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۸ و ۹ و ۱۰ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۳ بهمن
قطار فدک
قطار فدک
۱,۲۹۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۵ بهمن - ۱۳ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ایران ایر تور