ایرلاین ایران ایر

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از ایرلاین های کشور ایران که ‏ایران ایر نام دارد در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. ایرلاین ایران ایر در سال 1944 تاسیس شد و در سال 1961 شروع به فعالیت کرد. ایران ایر شرکت هواپیمایی با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این ایرلاین از ابتدای تاسیس با نام هما (هواپیمایی ملی ایران) شناخته شد. ایران ایر در خطوط هوایی میان تهران و سایر شهرستان ‏ها ایران همچنین کشور های عراق، ترکیه، روسیه، هند و امارات فعالیت دارد. از فرودگاه هایی که ‏هواپیمایی ایران ایر در آن ها رفت و آمد دارد می توان به فرودگاه آتاترک(IST)، فرودگاه مسکو(SVO)، فرودگاه نجف(NJF)، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه شهید مدنی تبریز، فرودگاه ‏بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و غیره اشاره کرد. این ایرلاین در حال حاضر به 35 شهر در ایران و 26 شهر اروپایی و آسیایی پرواز انجام می‌دهد که این مقاصد با نوسازی و مدرن سازی ناوگان هما در حال افزایش است. ایران‌ایر که یکی از قدیمی‌ ترین شرکت‌ های هواپیمایی فعال در خاورمیانه می باشد. هم اکنون به بیش از 40 مقصد داخلی و خارجی پرواز انجام می‌دهد. دفتر مرکزی این ایرلاین در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. این ایرلاین برای پرواز های داخلی از فرودگاه مهرآباد و برای پرواز های خارجی از فرودگاه امام خمینی تهران پرواز می کند. بر اساس آمار، این ایرلاین سالیانه بیش از 6 میلیون مسافر را جا به‌ جا می‌کند. 
در5 دسامبر سال 1952 میلادی یک فروند داگلاس دی سی 3 هما در نزدیکی تهران سقوط کرد، بر اثر این حادثه 27 نفر جان باختند و تنها دو نفر از سر نشینان نجات یافتند. لازم به ذکر است ایرلاین ایران ایر دارای دو قطب می باشد که عبارتند از فرودگاه های ‏امام خمینی (ره) و مهر آباد همچنین کد یاتا ایرلاین ایران ایر ‏IR‏ می باشد. 
اگر قصد سفر با هریک از تور های داخلی یا خارجی مثل تور مشهد، تور مسکو و غیره را ‏دارید می توانید بلیط های خود را از هواپیمایی ایران ایر تهیه کنید.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره ایران ایر

خامسی مهر 1397
واقعا ایران ایر ایرلاین خوبی نیست چیه خدایی جون آدم در خطره

تور کیش ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۲۴۰,۰۰۰

تور کیش ۷ و ۸ بهمن
۳
۷ بهمن - ۱۰ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۸۹۰,۰۰۰

تور مشهد ۴ بهمن
۲
۴ بهمن - ۶ بهمن
تابان
آتا
۱,۶۱۰,۰۰۰

تور کیش ۱۶ و ۱۷ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۲۰ بهمن
زاگرس
زاگرس
۳,۱۰۰,۰۰۰

تور کیش از اصفهان ۴ و ۷ و ۹ بهمن
۴
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۴۷۰,۰۰۰

تور کیش از تبریز ۱۷ بهمن
۳
۱۷ بهمن - ۲۰ بهمن
کیش ایر
ایران ایر تور
۲,۹۳۵,۰۰۰

تور کیش ۱۵ بهمن
۴
۱۵ بهمن - ۱۹ بهمن
زاگرس
تابان
۳,۰۵۰,۰۰۰

تور چابهار ۱۰ بهمن
۳
۱۰ بهمن - ۱۳ بهمن
وارش
تابان
۲,۸۷۰,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۴ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
وارش
۲,۷۳۰,۰۰۰

تور کیش ۱۵ و ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
تابان
کیش ایر
۲,۷۵۵,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به ایران ایر