امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به ایران ایر

ایران ایر


در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با یکی از ایرلاین های کشور ایران که ‏ایران ایر نام دارد در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم. ایرلاین ایران ایر در سال 1944 تاسیس شد و در سال 1961 شروع به فعالیت کرد. ایران ایر شرکت هواپیمایی با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می باشد. این ایرلاین از ابتدای تاسیس با نام هما (هواپیمایی ملی ایران) شناخته شد. ایران ایر در خطوط هوایی میان تهران و سایر شهرستان ‏ها ایران همچنین کشور های عراق، ترکیه، روسیه، هند و امارات فعالیت دارد. از فرودگاه هایی که ‏هواپیمایی ایران ایر در آن ها رفت و آمد دارد می توان به فرودگاه آتاترک(IST)، فرودگاه مسکو(SVO)، فرودگاه نجف(NJF)، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه شهید مدنی تبریز، فرودگاه ‏بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و غیره اشاره کرد. این ایرلاین در حال حاضر به 35 شهر در ایران و 26 شهر اروپایی و آسیایی پرواز انجام می‌دهد که این مقاصد با نوسازی و مدرن سازی ناوگان هما در حال افزایش است. ایران‌ایر که یکی از قدیمی‌ ترین شرکت‌ های هواپیمایی فعال در خاورمیانه می باشد. هم اکنون به بیش از 40 مقصد داخلی و خارجی پرواز انجام می‌دهد. دفتر مرکزی این ایرلاین در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. این ایرلاین برای پرواز های داخلی از فرودگاه مهرآباد و برای پرواز های خارجی از فرودگاه امام خمینی تهران پرواز می کند. بر اساس آمار، این ایرلاین سالیانه بیش از 6 میلیون مسافر را جا به‌ جا می‌کند. 
در5 دسامبر سال 1952 میلادی یک فروند داگلاس دی سی 3 هما در نزدیکی تهران سقوط کرد، بر اثر این حادثه 27 نفر جان باختند و تنها دو نفر از سر نشینان نجات یافتند. لازم به ذکر است ایرلاین ایران ایر دارای دو قطب می باشد که عبارتند از فرودگاه های ‏امام خمینی (ره) و مهر آباد همچنین کد یاتا ایرلاین ایران ایر ‏IR‏ می باشد. 
اگر قصد سفر با هریک از تور های داخلی یا خارجی مثل تور مشهد، تور مسکو و غیره را ‏دارید می توانید بلیط های خود را از هواپیمایی ایران ایر تهیه کنید.

نظرات مردم درباره ایران ایر

خامسی 24 مهر 97
3
واقعا ایران ایر ایرلاین خوبی نیست چیه خدایی جون آدم در خطره
درج نظر

تورهای داخلی

تور زمینی مشهد مرداد 1400
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قصر آریا
7 مرداد - 14 مرداد

تور کیش 8 مرداد
6 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
8 مرداد - 14 مرداد

تور مشهد از اهواز 22 مرداد
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
تابان تابان
فرجام پرواز کیان
22 مرداد - 24 مرداد

تور قشم زمینی 4مرداد ( اقساطی )
3 شب
قطار ... قطار 4 تخته غزال
قطار ... قطار 4 تخته غزال
پیام توسعه صبا
4 مرداد - 8 مرداد

تور کیش از شیراز 8 و 9 مرداد
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
9 مرداد - 12 مرداد

تور قشم 7 و 8 مرداد
3 شب
آتا آتا
قشم ا ... قشم ایر
اسطوره بیستون
8 مرداد - 11 مرداد

تور مشهد مرداد 1400
4 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
3 مرداد - 13 مرداد

تور قشم 5 مرداد
4 شب
آتا آتا
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
5 مرداد - 9 مهر

تور کیش 6 مرداد
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
پرنده مهاجر
6 مرداد - 8 مرداد

تور کیش 8 و 9 مرداد
7 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
8 مرداد - 16 مرداد