ایرلاین آسمان

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
شرکت خدمات هوایی آسمان یکی از شرکت‌های هواپیمایی معروف ایران است که در سال ۱۳۵۹ از آمیخته شدن 4 شرکت هوایی ایر، ایر تاکسی، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل شد. شرکت هواپیمایی آسمان از سال ۱۳۸۱ به سازمان بازنشستگی کشوری تفویض شد و امروزه مدیر عاملی این شرکت بر عهده حسین علایی می باشد. بلیط هواپیما آسمان، یکی از در دسترس ترین بلیط های هواپیما است که به دلیل وجود 3 مرکز پروازی در کشور به آسانی در اختیار مسافران تور داخلی قرار می گیرد. قیمت این بلیط ها نسبت به قیمت بلیط سایر ایرلاین های داخلی مناسب تر بوده و همین امر نیز باعث شده تا بلیط هواپیما آسمان، مشتریان خاص خود را داشته باشد. سیاست شرکت آسمان استفاده از هواپیما کوچک بوده و بیشتر ناوگان این شرکت را هواپیماهای فوکر 100 که دارای گنجایش حدود 100 نفر هستند تشکیل می دهد. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی آسمان در تهران واقع شده و دو مرکز فعال در شیراز و مشهد دارد. هم اکنون شرکت هواپیمایی آسمان در حال خرید هواپیماهای غول پیکر بوده و در طول سه سال اخیر هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷ را به ناوگان خود اضافه کرده است.

 هواپیمایی آسمان هم اکنون تنها کاربر هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ برای جابجایی مسافران با میانگین سن ۳۷٫۵ سال در جهان است. برخی از مهم ترین مقصد های پروازی هواپیمایی آسمان عبارت اند از:
آبادان (فرودگاه آبادان)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی مهرآباد)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه شهید مدنی تبریز)، رشت (فرودگاه سردار جنگل رشت)، استانبول (فرودگاه بین المللی آتاترک)، دبی (فرودگاه بین المللی دبی)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد) و ...
امضای قرارداد خرید با بوئینگ: در فروردین سال ۹۶ روابط عمومی هواپیمایی آسمان از امضای تفاهم‌ نامه‌ ای با شرکت بوئینگ، برای خرید دست کم ۳۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس به ارزش حدود سه میلیارد دلار خبر داد. در این قرارداد امکان افزایش خرید تا ۳۰ فروند دیگر از این نوع هواپیما پیش‌بینی گردیده که این سومین قرارداد خرید هواپیمای نو پس از عملی شدن برجام می باشد. همچنین شرکت هواپیمایی آسمان درحال مذاکره با شرکت میتسوبیشی ژاپن برای خرید ۲۵ فروند هواپیمای MRJ می باشد. کترینگ آرمان یکی از کترینگ هایی است که با شرکت هواپیمایی آسمان همکاری دارد و پنجاه درصد سهام آن متعلق به ایرلاین آسمان است. این کترینگ افزون بر دریافت تمام استانداردها و مجوزهای لازم از سازمان بهداشت جهانی، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا، موفق به کسب گواهینامه های حلال، وزارت بهداشت، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی نیز گردیده که تنها برخی از شرکت های هواپیمایی معتبر در صنعت کترینگ به آن ها دست پیدا کرده اند. قطب اول هواپیمایی آسمان فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی شیراز می باشد و توریست های تور شیراز می توانند با امنیت خاطر سفر خوبی را تجربه کنند. قطب دوم هواپیمایی آسمان فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه سردار جنگل رشت و فرودگاه سنندج می باشد که مسافران تور مشهد و تور شمال می توانند از آن بهره ببرند. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آسمان

راشین مهر 1397
من اصلا از ایرلاین آسمان خوشم نیومد هر دفعه پرواز داشتم با 1 ساعت تاخیر
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آسمان