ایرلاین آزال ایر

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کشور زیبای آذربایجان که یکی از کشور های زیبای منطقه قفقاز است، امروزه پیشرفت خوبی در زمینه گردشگری داشته و حتی در سال 2010 میلادی حدود 2.5 میلیون گردشگر را میزبانی کرده است. این کشور دارای ایرلاین های متعددی است که همواره آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران تور آذربایجان می باشد. یکی از این ایرلاین ها، شرکت هواپیمایی آزال ایر است. با ما همراه باشید تا شما را با ایرلاین آزال ایر آشنا کنیم.
شرکت هواپیمایی آزال ایر در واقع بزرگ ترین ایرلاین جمهوری آذربایجان بوده و دفتر اصلی آن در شهر باکو، پایتخت این کشور واقع شده است. همچنین قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه بین المللی حیدر علی اف است.
ایرلاین آزال ایر به صورت رسمی در تاریخ هفدهم آگوست سال 1992 میلادی تاسیس شده و تا به امروز همواره از گردشگران و مسافران تور باکو و آذربایجان استقبال و میزبانی کرده است. اولین پرواز مستقیمی که این ایرلاین برگزار کرد، در تاریخ نوامبر سال 1994 میلادی و به شهر دبی بود. البته پس از آن پرواز هایی نیز به شهر های تلاویو، لندن، تهران، سن پترزبورگ و چین برگزار نمود.
ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی آزال ایر، طبق آمار سال 2016 میلادی، متشکل از 12 نوع ایرباس که شامل 9 فرووند هواپیمای بوئینگ و 5 فروند هواپیمای جت امبرائر ئی بوده و تقریبا 12 هواپیمای در دست سفارش داشته است. امروزه شمار ناوگان هوایی این ایرلاین، حدود 31 فروند هواپیمای مسافربری بوده و به 22 مقصد پروازی، پرواز مستقیم برگزار می کند. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی آزال ایر دارای کد یاتا J2، کد ایکائو AHY و شناسه AZAL می باشد.
ایرلاین آزال ایر، به منظور رفاه و جلب رضایت گردشگران و مسافران تور آذربایجان، پرواز های خود را در کلاس های پروازی مختلفی همچون کلاس پروازی اکونومی، بیزینسی، VIP کلاب و کامفورت کلاب برگزار می کند.
مدیر عامل این شرکت هواپیمایی تا سال 2016 میلادی فردی به نام جهانگیر عسکروف بوده است.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آزال ایر

دانوش مهر 1397
به نسبت ایرلاین های هم رده آزال ایر خیلی بهتر هست

تور قشم ۹ بهمن
۴
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
آتا
آتا
۲,۶۴۵,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۱۶ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۹ بهمن
آسمان
زاگرس
۱,۹۶۰,۰۰۰

تور کیش ۲۲ و ۲۵ و ۲۶ بهمن
۳
۲۲ بهمن - ۲۹ بهمن
تابان
کیش ایر
۳,۰۱۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۴ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۹ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
آسمان
کاسپین
۱,۶۳۰,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
تابان
وارش
۲,۳۸۵,۰۰۰

تور قشم ۹ و ۱۰ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
آتا
آتا
۲,۴۰۵,۰۰۰

تور قشم ۸ و ۹ و ۱۰ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
تابان
آتا
۲,۴۱۰,۰۰۰

تور کیش ۱۱ بهمن
۳
۱۱ بهمن - ۱۴ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۰۵۰,۰۰۰

تور زمینی قشم بهمن ۱۴۰۰
۲
۸ بهمن - ۱۷ بهمن
قطار کویر
قطار کویر
۹۲۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آزال ایر