متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

در صورت نیاز به سفر در این مسیر می توانید از آژانس های زیر کمک بگیرید

آژانس ندا پرواز - 02188452888
آژانس دانیار سفر پارسیان - 02186070322
آژانس قصر شایان - 02188429005
آژانس آرشین پرواز - 02188423462

مرتبط های سامرا

  • درباره سفر سامرا

تور سامرا

در ادامه صفحه تور سامرا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای سامرا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

سامرا شهری در کشور عراق می باشد که در شمال بغداد واقع شده است. این شهر که از جمله شهرهای مذهبی عراق می باشد، نزد شیعیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این شهر مابین تکریت و بغداد قرار دارد و به دلیل وجود مقبره امامین عسکریین نزد توریست های تور سامرا محبوب می باشد. بارگاه دو امام شیعیان، امام حسن عسکری و امام علی نقی در این شهر واقع شده است.
دو بنای مهم شهر سامرا که همواره مورد توجه گردشگران تور سامرا قرار گرفته است، حرم عسکریین و مسجد جامع سامرا است. مناره ی مسجد جامع سامرا بسیار مشهور است و گردشگران تور سامرا می توانند از دور دست آن را مناظره کنند. افزون بر این که مدفن دو تن از امامان شیعه در این شهر قرار دارد، شیعیان بر این باور معتقدند که امام زمان هم در این شهر متولد شده است.
فرمان ساخت شهر سامرا به وسیله معتصم بالله (خلیفه ی عباسی) صادر گشت و او بعد از پایان یافتن مراحل احداث، خود به آن جا عزیمت کرد و به همین سبب پایتخت حکومتی به شهر سامرا انتقال یافت. نام گذاری این شهر برگرفته از نام سازنده ی آن (عسکر المعتصم) می باشد.
حرم دهمین و یازدهمین امام شیعیان، امام علی بن محمد هادی و امام حسن بن علی عسکری دو زیارتگاه‌ محبوب این شهر نزد گردشگران تور سامرا می باشد. قدمت اولین بنای این دو مقبره به قرن چهارم هجری بر می گردد که تا به امروز چند مرتبه تحت ترمیم و بازسازی قرار گرفته است. حرم عسکریین گنبدی زیبا و بسیار بزرگ ‌دارد که نظر هر گردشگر تور سامرا را به خود جلب می کند.
شهر سامرا در بخش شرقی رودخانه دجله و در حدود 125 کیلومتری شهر بغداد واقع شده است. این شهر از سمت شمال به استان نینوا، از جنوب به بغداد، از شرق به کرکوک و از غرب به استان الانبار متصل می شود.

نظرات کاربران

تاجیک آبان 1397
تور سامرا حدودا چند روزه برگزار میشه و چقدر راه هست
فاطمه شهریور 1397
چرا دیگه هیچ آژانسی تور سامرا برگزار نمی کنه؟
زهرا شهریور 1397
من 3 سال پیش رفتم تور سامرا. خیلی خوب بود
دانیال مرداد 1397
شهرهای عراقو کلا به نظرم بهتره با تور آدم بره من خودم برای زیارت هم تور سامرا گرفتم و به این شهر سفر کردم
پانیذ تیر 1397
تور سامرا چه مدارکی نیاز داره ؟من واقعا دوست دارم برای یک بار هم شده برم
امتیاز 5 از 5 | از بین 381 امتیاز کاربران به تورسامرا