Lahzeakhar.com

تور سامرا

امتیاز 5 از 5 | از 381

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

مرتبط های سامرا

در ادامه صفحه تور سامرا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای سامرا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


سامرا شهری در کشور عراق می باشد که در شمال بغداد واقع شده است. این شهر که از جمله شهرهای مذهبی عراق می باشد، نزد شیعیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این شهر مابین تکریت و بغداد قرار دارد و به دلیل وجود مقبره امامین عسکریین نزد توریست های تور سامرا محبوب می باشد. بارگاه دو امام شیعیان، امام حسن عسکری و امام علی نقی در این شهر واقع شده است.
دو بنای مهم شهر سامرا که همواره مورد توجه گردشگران تور سامرا قرار گرفته است، حرم عسکریین و مسجد جامع سامرا است. مناره ی مسجد جامع سامرا بسیار مشهور است و گردشگران تور سامرا می توانند از دور دست آن را مناظره کنند. افزون بر این که مدفن دو تن از امامان شیعه در این شهر قرار دارد، شیعیان بر این باور معتقدند که امام زمان هم در این شهر متولد شده است.
فرمان ساخت شهر سامرا به وسیله معتصم بالله (خلیفه ی عباسی) صادر گشت و او بعد از پایان یافتن مراحل احداث، خود به آن جا عزیمت کرد و به همین سبب پایتخت حکومتی به شهر سامرا انتقال یافت. نام گذاری این شهر برگرفته از نام سازنده ی آن (عسکر المعتصم) می باشد.
حرم دهمین و یازدهمین امام شیعیان، امام علی بن محمد هادی و امام حسن بن علی عسکری دو زیارتگاه‌ محبوب این شهر نزد گردشگران تور سامرا می باشد. قدمت اولین بنای این دو مقبره به قرن چهارم هجری بر می گردد که تا به امروز چند مرتبه تحت ترمیم و بازسازی قرار گرفته است. حرم عسکریین گنبدی زیبا و بسیار بزرگ ‌دارد که نظر هر گردشگر تور سامرا را به خود جلب می کند.
شهر سامرا در بخش شرقی رودخانه دجله و در حدود 125 کیلومتری شهر بغداد واقع شده است. این شهر از سمت شمال به استان نینوا، از جنوب به بغداد، از شرق به کرکوک و از غرب به استان الانبار متصل می شود.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است