امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تور برج ایفل

برج ایفل برجی فلزی در کنار رود سن و در میدان شان دو مارس در شهر پاریس واقع گردیده است. این برج در سال 1887 شروع به ساخت و در سال 1889 به پایان رسید ، ساخت این برج به مدت دو سال و دو ماه زمان برده و برای ساخت آن 850 کارگر کار کرده است. در ساخت این برج 18 هزار و 38 قطعه فلز و دو و نیم میلیون پیچ ومهره برای اتصال قطعات به کار رفته است به همین دلیل وزن آن 10 هزار تن می باشد که حدود 8 هزار تن آن قطعات فلزی می باشد.
در ابتدا ساخت برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و برای نمایشگاه جهانی طراحی و ساخته شد که مورد اعتراض خیلی ها که در بین آن ها می توان گی دو موپاسان ، امیل زولا ، شارل گارنیه و الکساندر دوما که از نوسنده های مشهور شهر پاریس بودند نام برد.
این برج به مدت 41 سال بلند ترین برج جهان شناخته شده بود و امروزه بلند ترین سازه شهر پاریس و چهارمین سازه بلند فرانسه می باشد.
در ابتدای ساخت این برج تا به امروز بیش از 200.000.000 نفر بازدید کننده  و طبق آمار در سال 2006 بیش از 6.720.000 نفر بازدید کننده داشته و یقب پر بازدید کننده ترین بنا را به خود اختصاص داده است.ارتفاع برج ایفل با محاسبه آنتن تلوزیونی 24 متری 325 متر می باشد ، تا بالا ترین نقطه ی برج 1665 پله وجود دارد که از پله های طبقه دوم به بالا ترین نقطه برج برای بازدید کنندگان بسته می باشد. ساختار کلی این برج به صورت باز طراحی و بدون طبقات میانی می باشد.
منظره برج از یک طرف مشرف به رود خانه سن و سمت دیگر آن که مقذاری دور تر دیده می شود عمارت اینولید و بنای گنبدی زیبا و مزین شده ای که مقره ناپلئون در آن جا است.چند حقایق جالب در مورد برج ایفل که باید بدانید :
1. رنگ این برج قرمزه بوده به همین دلیل به مدت یک سال با 70 تن رنگ ، رنگ آن را عوض کردند ، البته این برج را بار ها رنگ کرده اند و امروزه به رنگ قهوه ی برنز  رنگ آمیزی شده است.
2. این برج بلند ترین بنا در فرانسه نیست اما در زمان ساخت بلند ترین بنا در جهان بوده که ارتفاع آن دو برابر ساختمان های آن زمان بوده است و امروزه جایگاه چهارمین بنای بلند فرانسه می باشد.
3. تصور می شود این برج در شهر بارسلون ساخته شود اما به دلیل عجیب و گران بودن این ایده را رد کرده اند.
4. این برج نقش مهمی در آنتن پشتیبان برای ارتباطات مخابرات ایفای نقش کرد و باعث شد مردم در سال 1953 مراسم تاج گذاری ملکه را به صورت زنده مشاهده کنند.
5. در سال 2015 دو توربین بادی بر روی برج ایفل نصب گردید که 10.000 کیلو وات در ساعت برق تولید می کند.
6. سازه این برج  به طوریست که در مقابل نور خورشید نزدیک به 15 سانتی متر خم می گردد.


نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است