موزه آرمیتاژ

تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه آرمیتاژ

بزرگ ترین موزه دنیا با نام موزه آرمیتاژ یا هرمیتاز واقع در سن پترزبورگ روسیه است که ریشه این کلمه فرانسوی بوده و به معنای مکان(محل) خلوت می باشد. موزه آرمیتاژ یکی از چند افتخارات ملی کشور روسیه به حساب می آید. این موزه یک مجموعه بسیر بزرگ است که 6 سازه (ساختمان) دارد که در زمان شوروی سابق محل اقامت تزارهای روس بوده است. البته هرمیتاژ در چند کشور به نام های لندن، لاس وگاس و آمستردام شعبه  بین المللی دارد. کلیه بناهای این موزه هر دوره توسط معماران زبردست و ماهر آن زمان طراحی و ساخته شده است که استقامت سازه ساختمان و زیبایی آن نشانگر مهارت آن ها می باشد. 


در زمان حکومت کاترین کبیر بود که هرمیتاژ تبدیل به یک موزه مجلل شد زیرا که اشیا گران بها مثل تابلو های نقاشی توسط افراد سرشناس و معروف دنیا همچنین مجسمه های فوق العاده از سرتا سر دنیا به موزه آرمیتاژ تعلق گرفت. آثار هنرمندان مشهور مثل: لئوناردو داوینچی، پیکاسو، ون دیک، ون گوگ و ... نیز در این مجموعه وجود دارد. این موزه جزء کامل ترین موزه های موجود در دنیا می باشد که علاوه بر آثار هنری و تاریخی شامل: جواهرات سلطنتی که از تزارها باقی مانده، لباس ها و کلکسیونی از طلاهای ارزشمند و گران بها. این موزه به قدری بزرگ است که برای تماشا تمامی آثار چند سال باید وقت بگذارید. این مجموعه دارای 1785 در، 1946 پنجره و 1050 اتاق می باشد. هر کدام از این سالن ها متعلق به یک دوره از زمان می باشد که گویی در آن دوره قرار دارید، به قدری که آثار موجود زیبا است و به نحو احسنت از آن ها نگهداری شده است. 


مسئولین موزه در طی سال های اخیر اعلام کردند که بیش از 200 آثار از ظروف کوچک نقره تا جواهرات گران قیمت به سرقت رفته و نتوانستند آن ها را پیدا کنند. شاید برایتان شگفت انگیز باشد که در موزه آرمیتاژ آثار هنری ایرانی مثل کتیبه و مجسمه که نشانگر فرهنگ و تمدن سومر است نیز وجود دارد. یک دیوار کوب بلند با پس زمینه  آبی که صحنه هایی مربوط به پهلوان ایرانی، رستم را نشان می دهد. پس از گذشت چندین قرن به گونه ای است که که انگار به تازگی ساخته شده است. یکی از نفیس ترین اشیایی که در موزه ارمیتاژ نگهداری می شود قدیمی ترین فرش ایرانی است که زینت بخش یکی از تالارهای موزه است و با تحقیق تاریخ شناسان این فرش متعلق به زمان حکومت هخامنشان بوده. هرچه از ویژگی ها و آثار نفیس و منحصر به فرد این مجموعه تعریف شود نمی توان حتی نیمی از شکوه و عظمت آن را توصیف کرد. به شما مسافرین تور روسیه توصیه می کنم حتما از این موزه خارق العاده دیدن کنید.


نظرات ثبت شده
درج نظر
  • تور های مشابه
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است