طرقبه مشهد

تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به طرقبه مشهد

در گذشته طرقبه مشهد یکی از روستا های کوچک و خوش آب و های طوس بوده، که به عنوان ییلاق در نیمه اول سال مورد استفاده قرار می گرفته است.اما امروزه و پس از گذر زمان، طرقبه مشهد به شهر کوچکی تبدیل شده است که دارای امکانات تفریحی و گردشگری بسیاری بوده و توانسته توجه مسافران و زائران تور مشهد را به خود جلب نماید.

طرقبه مشهد دارای وسعت تقریبی هزار و ششصد کیلومتر مربعی بوده و مابین رشته کوه های بینالود و تخت رستم قرار گرفته و شما می توانید در فاصله پانزده کیلومتری از مشهد و در قسمت انتهایی غربی بلوار وکیل آباد به آن برسید.طرقبه در لغت به معنای آبادی بزرگ می باشد. این نام گزاری به دلیل باغ های بزرگ میوه ای است که به هر گوشه ای نگاه کنید به چشمتان می خورد.

این باغ ها مملو از درختان میوه گوناگونی می باشند اما معروف ترین محصولی که در طرقبه برداشت می شود گردو است. علاوه بر باغ های بزرگ و سرسبز طرقبه مشهد، چشمه های آب شیرین بسیاری در هر گوشه کنار از دل طبیعت بیرون آمده است. همچنین علاوه بر تمامی این ها رودخانه ای زیبا و چشم نواز از کنار طرقبه مشهد می گذرد.


طرقبه مشهد دارای آب و هوای سرد و خشکی است که باعث می شود زمستان های سردی را پیش روی خود داشته باشد. اما در فصل بهار و تابستان هوا معتدل می شود. به گونه ای که می توان گفت همیشه مابین پنج تا ده درجه از شهر مشهد خنک تر بوده و به دلیل مکان قرارگیری آن و ارتفاع بیشتری که نسبت به مشهد دارد، دارای بارندگی های بیشتری می باشد. همین موضوع باعث می شود که گردشگران و ساکنین مشهد در این فصل به سمت طرقبه آمده و از آب و هوای معتدل و خنک آن در طبیعتی بکر و رویا گونه کمال لذت را ببرند.

از جاذبه های طبیعی که بگذریم نوبت می رسد به جاذبه های تفریحی. طرقبه مشهد دارای تفریحات بسیاری می باشد که دارای تنوع بسیار هستند و از جمله آن ها می توان به دهکده آبی، پیست اسکی و اتومبیل رانی، مجتمع سوارکاری، مجتمع ورزشی، باغ وحش و مجتمع های تجاری بزرگ و بین المللی اشاره نمود.

اما از تمام این ها که بگذریم نمی توان غذا های لذیذ طرقبه مشهد را فراموش کرد. غذا هایی نظیر کباب شیشلیک، دیزی، شله، فسنجان، اشکنه یا همان کله جوش و انواع قرمه ها که هرکدام به نوبه خود در هیچ جی دیگری نظیر ندارند.


نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است