موزه لوور

تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه لوور

موزه لوور در کشور فرانسه و در شهر پاریس واقع گردیده است که در هشت بخش مختلف بیش از 35 هزار آثار قدیمی و با ارزش در این بنا نگهداری می شود. کلمه لوور در فرانسه به معنی روشنایی آسمان می باشد.
پادشاهان فرانسه هر کدام به صورت جداگانه این بنا را گسترش داده اند و آثار تاریخی موزه لوور در زمان جنگ جهانی دوم آثار را مخفی و به شدت مراقبت کردند.
بخش غربی این موزه در سال 1546 به دستور پادشاه فرانسیس و به دست معمار فرانسوی پیرسکات و به سبک معماری رنسانس فرانسه ساخته شد.
در قرن 17 معماران و هنرمندان فنلاندی و هلندی به این بخش ها اضافه شد و آکادمی نقاشی و و مجسمه سازی در سالن های این موزه بر پا گردید.
در نوامبر 1793 بازید از بخش سلطنتی لوور برای عموم مجاز گردید و در سال 1848 مردم فرانسه آثار با ارزشی را به این موزه هدیه کردند.
در سال  1981 مصادف با ریاست جمهوری فرانسیس میتران هرم شیشه ای در ورودی به نام le grand lovere اضافه گردید.
در بازدید از این هرم شیشه ای بازدید کنندگان می توانند مجسمه ها و آثار دوران رنسانس تا نقاشی های مدرن را دیدن کنند.
سقف بنای این موزه از موزاییک و نفاشی های زیبا کشیده و حک و تزیین شده است از قدیمی ترین آثار این موزه می توان به سفالینه ها اشار کرد که قدمتی 5000 ساله دارند.
از آثار معروف موزه لوور می توان به بانوی صخره ها اثر لئوناردو داوینچی ، مونالیزا اثر لئنارداوینچی ، لوح حمورابی ، نقش برجسته های آشوری ، ظروف گلی آشوری ، بخش های زیادی از تخت جمشید ، بز بالدار طلایی و ونوس میلو می توان اشاره کرد.

نظرات ثبت شده
درج نظر
  • تور های مشابه
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است