امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به ایتالیا

آب و هوای کشور ایتالیا مثل خیلی از کشورهای سواحل مدیترانه‌ای است. تابستان‌هایی داغ و خشک‌ دارد و تیر ماه گرم‌ترین ماه سال به حساب می اید. شمال غرب ایتالیا، زمستان‌های بسیار سردی دارد که عموما با برف همراه‌است، بر خلاف زمستان‌های سبکی که جنوب می‌گذراند. بعضی قسمت های جنوبی، در تمام فصول سال، بارش باران را نمی‌بینند. ‌کوه‌های ایتالیا، تاثیر مهمی بر جو آب و هوایی این کشور می‌گذارند، بنابراین با سفر کردن از شهری به شهر دیگر، احتمال دارد اب و هوای گوناگونی را تجربه کنید. اما این که بهترین زمان سفر به ایتالیا کی می باشد مهم است.
این سوال یک جواب کلی دارد . اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بهترین زمان سفر به ایتالیا، بین اوایل فروردین تا اواخر خرداد ماه است. در ان زمان هوا کمی افتابی و نسیم دلنشین است، بدون این که بیش از حد گرم باشد. همه جای شهر پر است از گل‌های رنگارنگ و توریست‌های خارجی هنوز به آن‌جا هجوم نیاورده اند در ماه‌های تیر و مرداد بیشتر ایتالیایی ‌ها برای تفریح به جاده های زیبا می‌ روند. در دو ماه تیر و مرداد سعی کنید حدالامکان به آن‌جا نروید، چون هوا بسیار گرم ، قیمت‌ها گران و بالا همچنین کشور در داغ ترین شرایط جوی خود قرار دارد..
روایت شده که ایتالیا سرزمین جاودان آفتاب مدیترانه‌ای ‌است که خوب این امر خیلی سندیت ندارد. در رشته کوه‌های آلپ زمستان‌ها طولانی و به شدت با بارش برف روبه رو است. اولین برف در ابان ماه می‌بارد و یخ بندان در ماه خرداد هم زیاد غیر طبیعی نیست. فصل زمستان و اسکی که فرا برسد، حوالی محدوده آلپ قیمت‌ها به طرز چشمگیری بالا می‌رود. لازم به ذکر است که وجود کوه‌ها تا حدودی لومباردی را از زمستان‌های سخت با بارش برف و ریزش بهمن اروپای شمالی در امان نگه می دارد..
در عین حال ، فلورانس در دره‌ای بین تپه‌های زیادی قرار گرفته که باعث می‌شود گرمای تابستان‌هایش عین کوره ی اتش داغ باشد، تابستانی گرم و زمستانی معتدل و خنک دارد. این وضع آب و هوایی تا جنوب هم ادامه دارد. در سیسیلی و ساردنیا زمستان‌ها زیادی معتدل‌اند و تابستان‌ها گرم و خشک و طولانی دارد.

نظرات ثبت شده
درج نظر
  • تور های مشابه
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است