تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به کولوسئوم

کولوسئوم یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری دنیا درکشور ایتالیا و بزرگ‌ترین امفی تئاتر درشهر رم است. این تماشاخانه دارای معماری ومهندسی همچنین تاریخچه ی بسیار جالبی است که اکنون آن را به سمبلی برای کشور ایتالیا و رم تبدیل کرده است. امفی تئاتر کولوسئوم شاهد جنگ ها و نبردهای خونین گلادیاتورها با یکدیگر و یا با حیوانات درنده وحشی بوده است تا باعث سرگرمی مردمان شهر، امپراطور و ثروتمندان باشد. 
این سازه باشکوه زیر نظر پادشاهی به نام تیتوس فلاویوس وسپاسیانوس در سال30  میلادی در قسمت غربی رم ساخته و 8 سال بعد، در زمان پادشاهی جانشین و پسر ارشد او تیتوس فلاویوس سابینوس وسپاسیانوس ساخت آن به اتمام رسید. کولوسئوم بنایی بیضی شکل است که طول آن 190 متر، عرض 150 متر و با ارتفاع 50 متر است. مساحت زیر بنای  آن نیز تقریبا بیست و چهار هزار متر مربع است. این سالن امفی تئاتر دارای 78 ورودی است و ظرفیت حدودا 50هزار جمعیت را در خود داشته است. 
کولوسئوم میدانی برای به اجرا گذاشتن مسابقات گلادیاتورها، نبرد با حیوانات، جنگ های افراد قدرتمن و سرشناس ، اعدام ورها کردن حیوانات وحشی و نمایش‌های درام بوده است. همه ی مردم ساکن روم می‌توانستند به صورت رایگان برای تماشای جنگ ها و مراسم به این سالن بیایند که در زمان اجرای برنامه های سرگرم کننده به تماشاچی‌ها غذا و نوشیدنی داده می‌شد. با گذشت زمان این امفی تئاتر با بلایای طبیعی زیادی مثل سیل و زلزله رو به رو شد، اما زلزله‌هایی که در سال 847 و 1232 میلادی اتفاق افتاد، بیشترین میزان تخریب و آسیب را به این بنا زدند. امروزه باستان شناسان ماهری از سرتا سردنیا برای مرمت و برپا نگه داشتن این بنای تاریخی تلتش های زیادی انجام داده اند که با موفقیت چشمگیری روبرو شده است. 

نظرات ثبت شده
درج نظر
  • تور های مشابه
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است