تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به طاق پیروزی

طاق پیروزی درست در مرکز شهر بخارست پایتخت رومانی واقع شده است. طاق پیروزی یا به نام دیگر کمان پیروزی اولین بار در سال 1888 به این دلیل ساخته شد تا ارتش چند هزار نفره رومانی پس از بازگشت از جنگ های پی در پی از زیر ان عبور کنند بعد داخل شهر شوند. جنس اولیه ی این طاق از چوب درجه یک در ان زمان بوده.

 این طاق پس از تمام شدن جنگ جهانی اول با تخریب زیادی که شده بود مجددا در سال 1925 بازسازی و ساخته شد. این طاق تقریبا به مدت 15 سال برجای بود که پس از ان به علت دلایل نامعلوم این بار به طور کامل تخریب شد. برای سومین بار در سال 1937 رونمایی شد که تا به امروز نیز برجای مانده است. در زمان های قدیم به بخارست پاریس کوچولو می گفته ان که برخی بر این باورند که علت ان وجود طاق تقریبا شبیه به هم در این دو کشور است که طاق پاریس را ناپلئون طراحی و ساخته است. این طاق به ارتفاع 28 متر، عرض 12 متر، بزرگ ترین و قدیمی ترین سنگ تراشی های رومانی جلوه ی منحصر به فردی را به زیبایی و چشم انداز شهر بخارست رومانی بخشیده است. در مراسم های ویژه ی کشوری که مردمان کل رومانی همچنین رئیس جمهور و سران مملکت در ان شرکت دارند ارتش رومانی زیر این تاق رژه می روند. 

در سال های اخیر طاق پیروزی به عنوان نماد و سمبل این کشور شناخته شده که سالیانه گردشگران زیادی را از سرتاسر اروپا به خود جذب کرده است. در دو سمت این طاق عظیم پله هایی برای رفتن به بالای طاق وجود دارد که کل شهر را می توانید مشاهده کنید البته که چشم انداز بینظیری را ایجاد کرده که هر کسی را ترقیب به یک بار امتحان می کند.

نظرات ثبت شده
درج نظر
  • تور های مشابه
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است