تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 114 امتیاز دهنده به کشتی یونانی

جزیره کیش یکی از توریستی ترین تورهای ایران بوده که سالانه گردشگران بسیاری را از سر تا سر دنیا به این منطقه می کشاند. این جزیره سواحل بسیار زیبا و چشم نوازی دارد، همچنین تفریحات و سرگرمی های آبی این جزیره به اندازه ای جذاب هستند که می تواند سفری هیجان انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد.
یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای جزیره کیش که جایگاه ویژه ای نزد گردشگران تور کیش دارد، کشتی یونانی می باشد. کشتی یونانی در حوالی روستای باغو، در چهارم مرداد ماه سال 1345 به گل نشست. ساخت کشتی یونانی در سال 1322 به وسیله شرکت ویلیام همیلتون در شهر گلاسکو انجام شده است، وزن این کشتی در حدود 7000 تن و طول آن تقریبا 135 متر می باشد. کشتی نام برده شده مالکان انگلیسی و ایرانی متفاوتی داشته و در آخر توسط یک شخص یونانی خریداری شده است. کشتی یونانی در طول تاریخ، نام های متفاوتی داشته که اسامی آن ها عبارت اند از: امپایر ترومپت، نچرالیست، کوروش پارسی، همدان و در زمانی که این کشتی در جزیره کیش به گل نشست کولا اف نام داشته است.
دلیل به گل نشستن کشتی یونانی همچنان در حاله ای از ابهام بوده و چندین سال است که این کشتی در میان آب های خلیج فارس آرام گرفته و تاریخ مبهمی را نزد خود دارد. ولی این موضوع که کشتی یونانی نزد شرکت لویدز انگلستان حق بیمه زیادی داشته، شک و شبهه زیادی به وجود آورده است. زمانی که کشتی یونانی به گل نشست، مقدار زیادی ذخایر نفتی داشت و از ارزش بالایی برخوردار بود. خدمه آن مجبور به خروج از کشتی شدند و بار آن را هم تخلیه کردند. برای بیرون کشیدن کشتی از آب، 80 روز تلاش های بی وقفه انجام شد اما نتیجه ای در بر نداشت و نهایتا کشتی را همان جا به حال خود رها کرده اند.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است