تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دیوار چین

کشور چین دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. اما دیوار چین معروف ترین و بزرگ ترین جاذبه این کشور می باشد. به طوری که امکان ندارد فردی اسم این دیوار را نشنیده باشد. دیوار چین هفتمین جاذبه شگفت انگیز جهان است که ثبت جهانی شده و در گینس ثبت کرده اند. دیوار چین در نوار مرزی شمالی این کشور واقع شده است که امروزه به طول 7000 کیلومتر امتداد دارد.


 اما دانشمندان معتقداند که در سال های بسیار دور این دیوار به طول 50000 کیلومتر ساخته شده که در جنگ ها و عوامل دیگر مورد تخریب قرار گرفته است. ساخت این دیوار به 2000 سال پیش باز می گردد که می توان گفت اخرین مراحل ساخت دیوار چین متعلق به سلسله مینگ است، ساخت کامل این دیوار 1800 سال به طول انجامیده که در طول ساخت 400 هزار کارگر فوت کرده اند. این دیوار از شمال غربی تا شمال شرقی کشیده شده است که از غرب به دروازه جایوگوان در استان گان سو و از شرق به رود یالوجیان در استان لیائونینگ امتداد دارد، در طول دیوار چین 9 استان، شهر و روستاهای فراوانی وجود دارد که آن منطقه از دیوار را متعلق به شهر و یا روستای خود می دانند و از آن نگهداری می کنند. ارتفاع این دیوار حدود 10 متر و عرض دیوار 5 متر می باشد.


 در هر 500 متر یک برج نگهبانی یا به اصطلاح چینی ها برج آتش قرار دارد تا به هنگام حمله از طریق این برج ها تمام کشور با خبر شوند. علت اصلی ساخت این دیوار محافظت و مقابله با حملات دشمنان از سمت شمال کشور بوده است تا به وسیله این دیوار بتوانند کنترل بهتری در منطقه داشته باشند و همچنین مانعی باشد برای ورود دشمن. در ساخت دیوار چین از مجرمان و زندانیان استفاده می شد تا تنبیهی باشد برایشان. این دیوار بزرگ و عظیم بازدید کنندگان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و می توان گفت یکی از جاذبه های پر بازدیدکشور چین است. 

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است