تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 105 امتیاز دهنده به برج خلیفه

دبی شهری توریستی است که جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری دارد. سالانه گردشگران زیادی به این شهر زیبا سفر می کنند، همچنین اکثرا توریست های دبی از هموطنان عزیزمان هستند که در هر ماه از سال با تور دبی به این شهر سفر می کنند. یکی از جاذبه های گردشگری و بسیار دیدنی که در این شهر وجود دارد برج خلیفه است.


 این برج بزرگ ترین، بلندترین برج جهان است که چیزی بیش از یک آسمان خراش می باشد که شهر دبی را به یکی از شهرهای معروف دنیا تبدیل کرده است. برج خلیفه در سال 2003 طرحش ارائه و پبشنهاد شد و در سال 2004 شروع به ساخت کردند، پایان این برج 6 سال به طول انجامید و در سال 2010 بلندترین برج جهان اعلام و افتتاح شد. این برج به دست شرکت عمار و به طراحی شرکت های آمریکایی اسکیدمور، مریل، اوینگز ساخته شده است و در روزهای ساخت درهر روز 1200 کارگر مشغول به کار بودند. در هر نقطه از شهر که باشید عظمت و بزرگی این برج باشکوه دیده می شود که بازدید کنندگان زیادی هم به سمت خود جذب می کند. برج خلیفه در کتاب گینس رکوردهای زیادی به خود اختصاص داده است که می توان به بلندترین برج جهان، بلند ترین، بلندترین نقطه سکونت، بیشترین تعداد طبقات و غیره اشاره کرد.


 این برج عظیم دارای ارتفاعی حدود 828 متر می باشد که 584 متر آن مسکونی و تجاری بوده و 244 متر آنتن است. برج خلیفه از 163 طبقه بر روی زمین و یک طبقه در زیر زمین تشکیل شده است که 58 آسانسور درون این طبقات قرار دارند که هر کدام در هر یک ثانیه ده طبقه را طی می کنند. مساحت خالص برج خلیفه 309473 متر مربع بوده که 304 هتل، 900 آپارتمان، 2957 پارکینگ درون خود جای داده است. توریست هایی که به دبی سفر می کنند یک روز خود را به بازدید از این برج رویایی اختصاص می دهند، برج خلیفه در تمام طول هفته به صورت بیست و چهار ساعته باز می باشد.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است