امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به تور مسقط

تور مسقط

در ادامه صفحه تور مسقط می توانید لیستی از به روز ترین تورهای مسقط آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور مسقط

شهرستان مسقط پایتخت و مرکز کشور عمان می باشد که این شهر یکی از شهرهای کهن عمان است. در زمان های گذشته، این کشور را کشور سلطنت مسقط و عمان می نامیدند. بر اساس سرشماری های انجام گرفته جمعیت این شهرستان در حدود 630 هزار نفر است. مساحت این شهرستان بالغ بر 3500 کیلومتر مربع بوده و حکومت آن مشروطه سلطنتی است. آب و هوای این شهر معمولا گرم و خشک است که این موضوع می تواند برای گردشگران تور مسقط بسیار مطلوب باشد. اما قابل توجه گردشگران تور مسقط، در امتداد کرانه های این شهر آب و هوا شرجی است.
این استان در قسمت جنوبی ساحل باطنه شمالی و مابین کوه حجر و خلیج عمان قرار گرفته است و از جمله مهم ترین و گیرا ترین بنادر کشور عمان است که گردشگران تور مسقط را مجاب به سفر به این منطقه می کند. بندر نام برده شده مانند خلیج دایره ای شکل است که دور تا دور آن را کوه های بلند و خالی از هر گونه پوشش گیاهی با تخته سنگ های بسیار بزرگی فرا گرفته و ساحل به سختی قابل دیدن است. این کوه های مرتفع با این که همانند دیوار سنگی دایره ای شکل بندر مسقط را احاطه کرده اند، اما اکثر آن ها از هم جدا هستند. استان مسقط و توابع آن، بخش مهمی از کشور عمان را تشکیل می دهند، به طوری که کل نهاد های مهم و بزرگ دولتی در مسقط قرار دارد.
در این شهرستان جاذبه های گردشگری متفاوتی وجود دارد که از بارزترین آن ها می توان به قلعه می رانی، قلعه جلالی، دیوار مسقط، ساحل الجصه، موزه عمان و غیره اشاره کرد. حرفه مردم این شهرستان ماهی گیری، کسب و کار و تجارت و نجاری بوده و شغل هایی چون: نقره سازی، طلا سازی و صنایع دستی شهرستان مسقط زبانزد است. یکی از خوراکی هایی که بسیار مورد توجه مسافران و گردشگران تور مسقط می باشد، حلوا عمانی یا مسقطی است که این حلوا در این منطقه بسیار محبوب گردیده است. وقتی با تور مسقط به این شهرستان سفر می کنید، در ساحل آن صیادان زیادی می بینید که در حال ماهی گیری هستند و پیشه مردم ساحل نشین این منطقه ماهی گیری است. تور مسقط یکی از تورهای جذاب کشور عمان است که تجربه بی نظیری را برای شما رقم می زند.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است