امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تور لیسبون

تور لیسبون

در ادامه صفحه تور لیسبون می توانید لیستی از به روز ترین تورهای لیسبون آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور لیسبون

لیسبون پایتخت کشور پرتغال و نیز بزرگ ترین شهر آن می باشد. یکی از تورهای پر طرفدار در این کشور تور لیسبون است که هرساله گردشگران تور لیسبون از این منطقه بازدید می کنند. این شهر که شهری پیشرفته و مبتنی بر اصول شهرسازی به حساب می آید، حدود 3 هزار نفر ساکن دارد که از این تعداد 565 هزار نفر در مرکز شهر و حدود 3 هزار نفر در اطراف آن سکونت دارند. این شهر هم اکنون از جهات مختلف اهمیت فراوانی پیدا کرده و به‌عنوان دومین قطب اقتصادی در منطقه محسوب می شود که توریست های تور لیسبون را مجاب به سفر به این منطقه می کند. این شهر ثروتمند ترین کشور پرتغال است و از جمله شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا می باشد، به‌ طوری که حدود ۴۵% از تولیدات کشور مختص لیسبون است. شهر لیسبون قطب سیاسی کشور پرتغال بوده و دولت پرتغال در این شهراستقرار دارد.
لیسبون از حدود 200 سال قبل از میلاد، تحت حکمرانی امپراتوری روم قرار داشت. ژولیوس سزار، نام این شهر را «شهر فراخوانده» نهاد و در تقویم جولیا آن را «اولیس سیپو» نوشته اند. از قرن پنجم تا هشتم بعد از میلاد مسیح، یکی از طوایف آلمانی‌تبار، لیسبون و نواحی اطراف آن را تحت سیطره خود درآورد تا این‌که در سال 1147 کشورهای شرکت‌کننده در جنگ‌های صلیبی، شهر لیسبون را به‌عنوان شهری مسیحی تصرف کردند. پس از تصرف لیسبون توسط مسیحیان، این شهر ثروت هنگفتی به دست آورد و به ‌عنوان قطب فرهنگی و اقتصادی پرتغال شناخته شد. البته بیشتر کشورها تا مدت‌ها لیسبون را به عنوان پایتخت پرتغال نپذیرفتند و در هیچ نوشتاری نام این شهر را به عنوان پایتخت ننوشتند.
در طول جنگ جهانی دوم، شهر لیسبون دروازه بی‌طرف مسیرهای دریایی و هوایی به قاره اروپا بود. لیسبون همانند تعداد زیادی از شهرهای قدیمی اروپایی، بخش‌های قدیمی و جدید دارد. بخش کهنه شهر، بر روی تپه‌های همجوار رود تژو است و خیابان‌های باریک و پیچ در پیچ آن در دامنه تپه‌ها پله می‌خورد و بالا می‌رود که همواره مورد توجه گردشگران تور لیسبون قرار گرفته است. خانه‌های سنگی و کهن سال این ناحیه که با رنگ‌های روشن در و دیوار و سبد گُل هایی که در کنار پنجره‌ها قرار داده‌اند، مزین شده‌ توجه گردشگران تور لیسبون را به خود جلب می کند و توریست های تور لیسبون از این مناطق بسیار استقبال می کنند. بخش جدید شهر، خیابان‌های بزرگ و عریض و ساختمان‌های مدرن دارد.

اطلاعات و موقعیت شهری

اطلاعات پرواز

آب و هوا

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است