امتیاز 5 از 5 | از بین 235 امتیاز دهنده به تور بلژیک

تور بلژیک

در ادامه صفحه تور بلژیک می توانید لیستی از به روز ترین تورهای بلژیک آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور بلژیک

برای سفر با تور بلژیک لازم است اطلاعاتی جامع و کلی در رابطه با این کشور داشته باشید با لحظه آخر همراه شوید تا اطلاعات لازم برای مسافرت با تور بلژیک را در اختیارتان قرار دهیم
بلژیک یکی از کشور های سلطنتی دنیا می باشد، این کشور در شمال اروپا واقع شده است و از کشور های بنیانگذار اتحادیه اروپا و همچنین بنیانگذار پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) محسوب می شود. تاریخچه این کشور به 50 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و ساکنان آن در گذشته از قوم سلت بوده اند. گردشگران تور بلژیک باید بدانند شهر بروکسل پایتخت این کشور و مقر اصلی اتحادیه اروپا است. به طور کلی کشور بلژیک آب وهوای معتدل و بارانی دارد این کشور در سرزمینی کم ارتفاع واقع شده و حدود 50 درصد این کشور را زمین های پست و جلگه ای تشکیل می دهند. کشور بلژیک در گذشته جزو کشور های دیگر از جمله فرانسه، هلند و اسپانیا بود اما در سال 1830 برای نخستین بار اعلام استقلال کرد. جمعیت کشور بلژیک حدود 12 ملیون نفر است که غالب بر 60% این مردم به زبان فرانسوی و مابقی آن ها به زبان والونی تکلم می کنند. این کشور کوچک با دارا بودن جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری فروان در سال های اخیر توانسته تا حد زیادی رضایت گردشگران تور بلژیک را به دست آورد و صنعت گردشگری خود را توسعه دهد.
لازم به ذکر است از آنجایی که بلژیک جز کشور های اتحادیه اروپا می باشد برای سفر با تور بلژیک باید ویزای شینگن بگیرید. از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به اتومیوم (Atomium)، گلخانه سلطنتی لایکن (The royal Greenhouses of leaken)، میدان گرند پلِیس (grand place)، خانه های بزرگ ویکتور هورتا (Major Town House of victor Horta)، کلیسای جامع سنت باوو (Saint Bavo’s Cathedral) و غیره اشاره کرد.

اطلاعات و موقعیت شهری

بلژیک کشوری در اروپای غربی است و یکی از اعضا اتحادیه این قاره می باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات و موقعیت شهری این کشور را مورد بررسی قرار داده و اطلاعاتی در این باره در اختیار گردشگران تور بلژیک قرار دهیم. کشور بلژیک دارای مساحتی حدود 30528 کیلو متر مربع است و جمعیتی حدود 11.35 میلیون نفر را تا سال 2016 میلادی در خود جای داده است. تقسیمات کشوری بلژیک به صورتی است که امروزه دارای سه ناحیه جغرافیایی فلاندری، والونی و منطقه بروکسل می باشد. منطقه بروکسل، یعنی شهر بروکسل پایتخت این کشور نیز می باشد. همچنین این کشور از سه منطقه جغرافیایی مهم تشکیل شده که در ادامه هر یک را معرفی کرده و برای گردشگران تور بلژیک توصیف می کنیم: منطقه جغرافیایی دشت ساحلی در شمال غرب بلژیک، منطقه فلات مرکزی بلژیک و کوه های آدرن در جنوب شرق بلژیک منطقه دشت ساحلی به طور کلی از تپه های شنی و زمین هایی از دریا که خشک شده اند (پلدرها)، تشکیل شده است.
منطقه فلات مرکزی نیز از زمین های روان و پیش رونده تشکیل شده و دارای دره های حاصلخیز می باشد. همچنین این منطقه توسط زهکشی کشاورزی ( استخراج آب اضافی زیر زمینی و رواناب از یک سازه )، آبیاری می شود. گفتنی است در این منطقه زمین های سخت تر که شامل غار و تنگه های کوچک هستند، نیز مشاهده می شود. این منطقه می تواند از مناطق محبوب برای گردشگران تور بلژیک محسوب شود. منطقه جغرافیایی سوم بلژیک که با نام آردن نیز خوانده می شود، از دو منطقه جغرافیایی ذکر شده برای گردشگران تور بلژیک ناهموار تر می باشد. به طور مثال این منطقه دارای جلگه های جنگلی انبوه صخره ای می باشد که چندان برای کشاورزی مناسب و ایده آل نمی باشند. همچنین بسیاری از نمونه های حیات وحش بلژیک در این منطقه قابل مشاهده است. قابل توجه گردشگران تور بلژیک مرتفع ترین نقطه در این کشور کوه Signal de Botrange است که دارای ارتفاعی حدود 694 متر می باشد. داشتن تنوع مناطق جغرافیایی این کشور، تور بلژیک را به یکی از تور های محبوب در اروپا مبدل ساخته است.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است