امتیاز 5 از 5 | از بین 1792 امتیاز دهنده به تور باکو

تور باکو

در ادامه صفحه تور باکو می توانید لیستی از به روز ترین تورهای باکو آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

  • تور باکو - منقضی شده

اطلاعات و موقعیت شهری

باکو بزرگ ترین شهر ، بندر و همچنین پایتخت آذربایجان می باشد که در قسمت ساحل غربی دریای خزر واقع شده است.گردشگران تور باکو مطلع باشند که این شهر به موقعیت استراتژیکی و همچنین ذخایر نفت بسیار مهم و ارزشمند می باشد.
گردشگران تور باکو توجه داشته باشند که این شهر در شمال ایران و با کشور های روسیه ، ارمنستان ، گرجستان ، دریای خزر و ایران همسایه می باشد.باکو دارای جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر دارد که قدمت آن به هزار سال پیش باز می گردد.مسافران تور باکو بدانند که این شهر به سه قسمت اصلی Old town ، Boomtown و Soviet-built town تقسیم گردیده و دارای 12 منطقه می باشد.
مسافران عزیز تور باکو قبل از سفر خود مطلع باشند که بیش از نیمی از مردم باکو شیعه و درصد کم دیگر آنان مسیحی و پیرو ارتدکس می باشند.
گردشگران مطلع باشند که حمل و نقل در باکو از طریق هوایی ، تاکسی ، مترو و اتوبوس و همچنین حمل و نقل از طریق دریای خزر نیز هست که بنادر انزلی و نوشهر از طریق دریایی با باکو در ارتباط می باشند.
یکی از نکات مهم که گردشگران تور باکو باید به آن توجه کنند واحد پول آن می باشد که پول رسمی باکو مانات و هر مانات برابر 1.1837 دلار نیز می باشد.
گردشگران تور باکو می توانند هم از طریق زمینی که از مرزایران (شهر آستارا) تا باکو 400 کیلومتر معادل 4 ساعت راه زمینی سفر کرده و از طریق هواپیما با مدت زمان 50 دقیقه ای خود را به باکو برسانند.
گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند به هیچ عنوان نباید بازدید از سواحل زیبا و همچنین بازدید از بنا های تاریخی آن را از دست بدهند.همچنین مسافرینی که قصد خرید دارند بدانند که در باکو می توانید بهترین کالا ها و پوشاک را برند های معتبر بین المللی خریداری نمایید.

آب و هوا

باکو پایتخت آذربایجان یکی از شهر های پر طرفدار از نظر گردشگران می باشد.گردشگران تور باکو توجه داشته باشند که آب و هوای دارای چندین نوع آب نوع آب و هوای مختلف می باشد به صورتی که از 11 ناحیه آب و هوایی 9 گونه آب و هوای آن مربوط به آذربایجان می شود.
گردشگران تور باکو توجه داشته باشند که درجه هوای متوسط هوا در مناطق شمال و جلگه ای و همچنین قسمت شرقی کشور تا 36 درجه ی سانتی گراد تا فصل تابستان و 6 درجه سانتی گراد در فصل تابستان می رسد همچنین مسافران عزیز تور باکو بدانند که در منطقه های کوهستانی غربی تابستان درجه ی هوا به 12 و زمستان ها در این مناطق به منفی 12 درجه سانتی گراد می رسد.
مسافران تور باکو مطلع باشند که باللا ترین دمای مطلق در جلفا 46 درجه سانتی گراد و پایین ترین دمای مطلق در اردوباد به میزان منفی 33 درجه می رسد.
به طور کلی قسمت های جنوب شرقی دارای آب و هوای ملایم و مرطوب و همچنین مناطق شمال و شرق آن آب و هوای خشک و کوهستانی دارد.
مسافران تور باکو توجه کنند که کمترین میزان بارندگی به میزان 200 تا 350 میلیمتر در آبشوران و بیش ترین مسافران بدانند که آب و هوای باکو در فصل تابستان گرم و مرطوب و زمستان های خنک و نمناک از خصیصه های آب و هوایی باکو می باشد.
میزان بارندگی سالیانه به میزان 1600 تا 1800 میلیمتر در لنکران روی می دهد در نتیجه مسافران می توانند بهترین و مناسب ترین زمان را برای سفر خود انتخاب کنند.همچنین با وجود دریای خزر درجه حرارت گردشی پایین تری نسبت به بسیاری از مناطق قاره ای دیگر دارد.
گردشگران تور باکو به طو کلی بدانند که میزان دمای سالیانه 14.2 درجه سانتی گراد می باشد که این میانگین بر مبنای کلی خشکی زمین است.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است